Yoga Hareketleri İki Kişilik Kolay | 7 Yoga Hareketi | Yoga Hareketleri
Yoga Hareketleri 2 KişilikYoga Hareketleri Set

Yoga Hareketleri İki Kişilik Kolay | 7 Yoga Hareketi

Yoga hareketleri iki kişilik kolay Yoga en iyi egzersiz biçimidir. Sadece adalelerinizi germeye ve uzatmaya dayanakçı olmakla kalmaz, aynı zamanda gevşemenize ve stres atmanıza dayanakçı olur, iç uysallığını bulmanıza dayanakçı olur.

Yalnız bir yoga seansı, ananesel yoga hissi için muhteşemdir, ancak yoga pratiğinize azıcık spektrum ilave etmek istiyorsanız veya yalnızca yeni bir şey sınamak istiyorsanız, pozları için neden bir dostunuzu alıp iki birey için bu en iyi 7 yoga hareketini yapmıyorsunuz? Yoga hareketleri iki kişilik kolay Çiftler yoga iletişimi artırmak, güven inşa etmek ve eğlenmek için harika bir yoldur!

Bu yazıda, başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar iki şahıs için yoga pozlarını ele alacağız, bu surattan tecrübeli bir yogi olsanız da, yeni başlıyor olsanız da, sizin için bir şeyler olması gerekir. Başlamadan evvel, sadece kendinizi rahat sezdiğiniz kadar çalışmanız gerektiğini belirtmek ehemmiyetlidir.

Herkesin elastikliği değişiktir. Bedeninizi doğru sezmeyen bir pozisyonda zorlamayın, bu yaralanmalara neden olabilir. Yoga hareketleri iki kişilik kolay Ayrıca, bu için yaparken şiddetli bir sızı sezerseniz, şipşak durmalı ve gerekirse profesyonel öneri almalısınız. Şimdi hemen bir paspas alın, bir su şişesi alın, bir arkadaşınızı, eşini yahut sevgilinizi alın ve hemen yogaya başlayalım.

Önce Isınma

Her türlü egzersizde olduğu gibi, bu yazıda yoga pozları veren çiftleri sınamadan evvel adalelerinizi ısıtmanız gerekir. Asla soğuk adaleleri germemelisiniz zira bu yaralanmaya neden olabilir. Ayrıca, sıcak adaleler azıcık daha gerilebilir! Yoğun veya ziynetli bir şey yapmanıza gerek yoktur, yalnızca bedeninizin çevresine kan pompalamak için koşu, yıldız atlamaları, topuk vuruşları veya sıçrama gibi 5-10 dakikalık egzersizler yapın.

Ortak ileri katlama pozu

yoga hareketleri iki kişilik kolay

Nasıl Yapılır: Eşinizin karşısında, her iki bacağınız da birbirinden geniş ve önünüzde olacak şekilde oturun. Yoga hareketleri iki kişilik kolay Ayak tabanlarınızı partnerlerinize yerleştirin ve birbirinizin önkollarını tutun. Biriniz yavaşça kalçalardan ileri doğru menteşelerken diğeri sizi nazikçe onlara doğru çeker. 

Hamstringlerinizde derin bir gerginlik hissedene kadar devam edin ve daha sonra birkaç nefes için pozu burada tutun. Sonra yavaşça geri gelin ve değiştirin, bu kez 2. kişi öne doğru eğilir ve ilk kişi onları hafifçe kendinize doğru çeker. Hamstringlerinde gerginlik hissettiklerinde bu pozisyonu birkaç nefes için tekrar tutun.

Oturan kedi inek pozu

Nasıl yapılır: Bu klasik kedi inek hareketinin bir varyasyonudur. Çapraz bacaklı partnerinizin karşısına oturun ve birbirinizin önkollarına sıkıca tutun. Ardından, sizinle eşiniz arasında eşit bir direnç bulun ve her ikisi de omuzlarınızı geri ve aşağı çekin. Göğüslerinizi aynı anda iterek her iki başınızı da nefes alıp verin. Temelde bu inek pozu ama oturmuş formda. Yoga hareketleri iki kişilik kolay Bu pozisyonu bir süreliğine tutun ve sonra her ikisi de nefes verin.

Nefes alırken, hem çenenize göğsünüze sıkışırsınız hem de üst sırtınızı yuvarlarsınız. Sırtınızı yuvarlak tutmak ve omuz bıçaklarınızda da bir gerginlik hissetmenizi sağlamak için göbek deliğinize bakın. Bu kedi oturmuş pozisyonda poz. Bu pozu birkaç saniye tutun ve ardından kedi ve inek pozisyonları arasında birkaç kez yavaşça geçiş yapın. Bu poz, senkronize olduğunuzdan emin olmak için iletişim gerektirir.

İkiz ağaçlar pozu

yoga hareketleri iki kişilik kolay

Nasıl yapılır: Ayaklarınız kalça genişliğinde olacak şekilde omuz omuza yan yana durun. Her ikisi de iç bacağınızı zemine diker, ayak parmaklarınızı yayar ve ağırlığınızı ayağınızın tamamı boyunca tutar. Yoga hareketleri iki kişilik kolay Ardından, diğer bacağınızı yavaşça kaldırın, dizinizi bükün ve ayağınızın tabanını alt bacağınızın yanına ya da dengeden rahatsanız, uyluğunuzun içine doğru yerleştirin. 

Eklem üzerinde gereksiz baskı uygulayacağından ayağınızı dizinize dayamayın. Kollarınızla, birbirinizi önünüzde bir arada tutabilirsiniz, bu biraz daha kolaydır veya tercih ederseniz, daha fazla meydan okuma için kollarınızı başınızın üzerine yükseltebilirsiniz.

Bu pozu bir ortakla yapmak, her ikinizi de sabit tutabileceğiniz için dengenizi pratik etmenize yardımcı olabilir.

Sandalye poz

Nasıl yapılır: Ayaklarınız kalça genişliğinizle eşinizle arka arkaya durun ve sonra yavaşça ayaklarınızı biraz dışarı çekin ve destek için ortaklarınıza yaslanın. Eğer rahat hissediyorsanız, stabilite için kollarınızı birbirine geçebilirsiniz. Bir sonraki bölüm, birbirinizle zamanında olduğunuzdan emin olmak için iletişim gerektirecektir. 

Yoga hareketleri iki kişilik kolay Yavaşça, sandalye pozuna çömelin. Sandalye pozunu elde etmek için ayaklarınızı daha fazla ayarlamanız gerekebilir. İstikrar için birbirinizin sırtına doğru itmeye devam edin. Bu pozu birkaç nefes için tutun ve sonra yavaşça geri dönün ve ayaklarınızı içeri doğru yürüyün.

Bunu birkaç kez tekrarlayabilirsiniz veya alternatif olarak eğlenceli bir meydan okuma için neden pozu ne kadar tutabileceğinizi görmüyorsunuz? Duvar oturmak meydan benzer. Uyarı, uyluklarınız yanacak!

Tapınak pozu

yoga hareketleri iki kişilik kolay

Nasıl yapılır: Ayaklarınız kalça genişliğiniz ayrı olacak şekilde ayakta dururken birbirine bakacak şekilde başlayın. Solun ve kollarınızı başınızın üzerine uzatın ve sonra eşinizle elinizle karşılaşana kadar kalçalara hafifçe menteşe takın. Yoga hareketleri iki kişilik kolay Bu pozisyona geldiğinizde, hem dirseklerinizi, ön kollarınızı hem de ellerinizi getirerek yavaşça öne doğru katlanmaya başlayın, böylece eşlerinize yaslanın.

Birbirinize karşı eşit ağırlıkta dinlenmeniz, göğsünüzün yere doğru serbest kalması için kollara ve ellere itmeniz gerekir. Birkaç nefes tutun, sonra yavaşça birbirine doğru yürüyün, gövdenizi dikleştirin ve kollarınızı serbest bırakın.

Arkadaş teknesi Pozu

Nasıl Yapılır: Eşinizin karşısında, ikiniz arasında yaklaşık yarım ayak mesafesi olacak şekilde oturun. Bacaklarınızın dış kısmına ulaşın ve eşinizin ellerini tutun. Dizlerinizi bükün ve ayak tabanlarınızı bir araya getirmeye başlayın. Pelvisinizde oturmanın aksine, her iki oturma kemiğinizde eşinizle dengeyi bulmak için çalışın. Pelvisinizi nötr bir konuma getirip düz oturarak oturma kemiklerinizde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. 

Daha sonra her iki partner de tekne pozunu oluşturmak için bacaklarını yavaşça düzeltir. Yukarıya bakın, alt sırtlarınızı içeri çekin ve doğru duruş için çekirdeğinizi takın.

Uçan Süpermen Pozu

yoga hareketleri iki kişilik kolay

Nasıl Yapılır: Temel kişi sırtlarında düz bir şekilde uzanarak ve ayak tabanlarını eşinin karnına yerleştirerek başlar. Dengeye yardımcı olmak için pozisyona doğru iterken ellerini tutabilirsiniz. Yoga hareketleri iki kişilik kolay Baz, düzleştirmek için bacaklarını iter, midelerine düz duran eşlerini kaldırır.

Daha sonra birbirlerinin ellerini bırakabilir, tabanları yanlarına geri yerleştirebilir ve klasik “süpermen” pozuna benzemeye ve dengelemeye yardımcı olmak için önlerinde uzanan “süpermen” ortağı olabilirsiniz.

Yoga Hareketleri 2 Kişilik | Bozulan ilişkinizi Yoga ile Canlandırın

Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu