Yoga Hareketleri Başlangıç Vücudumuzda ki Değişiklikler - Yoga Hareketleri
Yoga Makaleleri

Yoga Hareketleri Başlangıç Vücudumuzda ki Değişiklikler

Hepimiz hayatımızın boyunca çok güzel anlar yaşadık, harika hissettik. Anne olduk, aşık olduk, baba olduk, unutulmaz çocukluklar anıları biriktirdik büyük büyük insanlar olduk. Kimi hayatın içinde kendine verilenlerle mutlu oldu ve yetindi. Kimi de bunlara saip olmak için savaştı ve kendi aldı. Kimileri hala sırada bir yolunu bulmaya çalışıyor belki de bir rehbere ihtiyacı var.

Her birimiz hayatın bir noktasından tutuyor ve bu ışıklara dahil olmak istiyoruz. Belki bu duygu şimdi uzak bir çocukluk hafızasıdır, ya da belki bu tür duygu bazen olur, fakat sık sık ve sık değil. Yoga Hareketleri Başlangıç düzenli olarak yoga yaptığınızda gülünç mutlu anlar, birbirlerine bağlanıp hayatınız haline gelene kadar daha sık gerçekleşmeye başlayın.


Harika yeteneklere sahip olmak için hepimiz “kabloluyuz ve bu kablolama, yaşadığımız şekle göre arttırılabilir. Vagus sinirin, beyin sapının derinliklerinden göbeğe uzanıyor. Vagus demek avare demektir. Sinir vücuda doğru ilerleyerek darbeleri taşır, Karın, diyafram ve göğüs, omuriliğin dışındaki boynu yukarı ve beyine. Bu değişmez zihin ve beden bağlantısını oluşturan şeyler.

Vagus sinir stimülasyon tedavisi sağlanmıştır. Ayrıca klinik depresyon için bir tedavi olarak kabul edilir. Neyse ki, invaziv olmayan bir yol var vagus siniri uyarır ve zihin-beden bağlantımızı hızlandırır. Ujjayi nefes alıyor Darth Vader nefesi olarak da adlandırılan yoga, tam anlamıyla yola çıkan vagus siniri uyarır. Seni mutlu eden sinyaller.

Yogada derin nefes aldığınızda vagus siniri mesajlar gönderir merkezi sinir sistemi ve ana organlar arasında; hormon oksitosin salınır, ki bu da rahatlamamıza yardımcı olur ve kan basıncı, kortizol (aka stres) seviyelerini azaltır. Erişmek için derinden nefes almamız gerekiyor. Ham potansiyele sahip dünyaya varıyoruz. Hayatımızın çalışması ya bu potansiyeli reddetmek ve saklanmaktır.

Gerginlik ve korku altında ya da kişiliğimizi geliştirmek ve yeteneklerimizi geliştirmek ve ne yaptığımızı görmek için uğraşın. Yeterince insan dönüştürmeyi ve iyileşmeyi anladığında ve tecrübe ettiğinde kesin olarak inanıyorum başaracaksınız. Yoga Hareketleri Başlangıç düzenli yoga pratiğinin gücü, kültür olarak sadece radyant olarak sağlıklı değil, aynı zamanda daha da sağlıklı olacağız. Kendimize ve başkalarına karşı şefkatli olun; daha mutlu, neşeli ve hayat dolu. Denemeye hazır mısın?

Yoga’nın yedi büyük yararları

Fiziksel: Yoganın hareketleri uzun, yalın, güçlü ve kendine güvenen bir vücut oluşturur.
Zihinsel: Tüm bu derin nefesler zihninizi doğal durumuna geri döndürür: sakin, odaklanmış ve keskin.
Psikolojik: Bütün odaklanma içeriye davranışlarımızı ve eğilimlerimizi aydınlatır. Aynı alışkanlıklarımız mat hayatımızda sahip olanlar. Bunu görüyoruz ve seçim özgürlüğü kazanıyoruz. Kim olmak istiyorum alırız. Her gün kendimizi yaratmak ya da yeniden yaratmak. Düzenli pratik size açık bir zihin ve ilham ve cesaret verir hayatınızı sürekli genişletiyor ve geliştiriyor olmak.
Nörolojik: Beyniniz “yogadayken” nörolojik sisteminiz yeniden dengelenir ve sizi doğal olarak sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmek için koşullandı. Vücudumuz sürekli olarak ne yaparsak yapalım pratik kolaylaşır. Yoga Hareketleri Başlangıç sağlıklı, dengeli bir yaşam sürdüğümüzde daha sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürüyoruz.
Sezgisel: Beden ve zihinde gerginlik olduğunda, sezginiz gömülür ve vücudunuz hayatta kalmaya geçer modu. Yoga pratiğiniz vücudunuzda fiziksel olarak yer açar, gerginliği serbest bırakır ve zihninizi sakinleştirir, yer açar sezgilerinizin yüzeye çıkması ve sizi yönlendirmesi için.
Yaratıcı: Yaratıcı meyve suları, bedeniniz ve zihniniz zihinsel blokları bırakmaya başladığında akmaya başlar. Yaratıcılık yapmaz Fiziksel gerginlik veya zihinsel bulutluluk tan olsun, stres varken ortaya çıkmak ister. Stres eridiğinde uzak, yaratıcılık oynamak için ortaya çıkabilir.
Bağlı: Yoga, bağlantı kurmanın pratiğidir. Ancak, ne zaman maneviyatınızı görmeyi seçtiniz yoga pratiği yapın, hepimizin birbirimize bağlı olduğumuzu, birbirimize yardım etmek için burada olduğumuzu ve çok fazla potansiyelimizin olduğunu başkalarına karşı nazik olduğumuzda.

Sevgi ve Saygı ile Namaste ? Sevgili Dostlarım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir