Yoga Duruşları ve Anlamları Nedir? – Yoga Hareketleri
Yoga Makaleleri

Yoga Duruşları ve Anlamları Nedir?

Selamlar sevgili dostlarım. Bu makalemizde Yoga Duruşları ve anlamları nedir bunları araştırıcağız anlayacağız. Bir şeyi gerçekten anlamak, özümsemek için öncelikli olarak anlamlarına bakmak çok önemli.

Yedi ana yoga türü vardır. Her ne kadar yoganın türü zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu birleştirmenize yardımcı olsa da her birinin biraz farklı bir odağı var.

Hatha Yoga

Yoga Hatha Yoga’ya odaklanıyor. Fiziksel disiplin. Hatha Yoga en yaygın olanıdır. Batı dünyasında uygulanan yoga türü. Hedef Hatha Yoga’nın zihni, bedeni birleştirmesidir ve fiziksel eylemlerle ruhu.

Hatha yoga Vücudunuza özen göstererek sağlıklı olmayı teşvik eder. “Hatha” kelimesi iki Sanskritçeden türemiştir. ”ha” anlamına gelen kelimeler “güneş” ve “tha” anlamına gelir “Ay.”

Hatha Yoga uygulaması bir denge bulur güneşin ve ayın arasındaki özellikler, dengeler içinizdeki karşıtlıklar. Sağ ve sol taraftan beyninin erkeksi ve dişil taraflarına kişiliğin.

Hatha Yoga uygulamanın faydaları hemen hissedilebilir. Vücudunuz daha rahat olabilir ve aklınız bir uygulama sonrasında bile daha netleşebilir. Diğer baz yararlar düzenli olarak ortaya çıkabilir.

Artan kuvvet gibi Hatha Yoga uygulaması ve uygun duruş.

Bhakti Yoga

Bhakti Yoga, sadakat ve özveriliğin aşkın yogasıdır. Bhakti Sanskritçe kelimesinden türemiştir. “Hizmet etmek” anlamına gelen “Bhaj”

Yoga, genellikle ilahi bir varlığa olan bağlılığını içerir. Şarkı söylemek, dans etmek gibi uygulamalarla ilahi ve dua.

Pratik yapan bireyler Bhakti Yoga da bu bağlılığı ve sevgiyi ifade ederler günlük yaşamlarında.

Karma Yoga


Karma Yoga’nın arkasındaki ana prensip beklemeden özverili hizmet gerçekleştirme servisten bir şey kazanmaktır.

Hizmet olmalıdır dürüstlük ve doğrulukla yapılmalıdır.

Bir Karma Yoga örneği sizin için gönüllü daha az şanslı olanlara yardım etmek için olan topluluktur

Jnana Yoga

Jnana Yoga bilgeliğin yogasıdır. Sanskritçe’de sözcük “Jnana” “bilgi”, “içgörü” veya “Bilgelik.” Jnana Yoga’nın temel prensiplerinden biri, gerçek olan ile arasındaki farkı öğrenmektir. Jnana Yoga aynı zamanda insanları düşünmeye teşvik eder ulaşabilecekleri manevi varlıklar olarak irade, çalışma ve akıl yoluyla aydınlanma.

Mantra Yoga

Mantra Yoga için ses kullanır vücudunu ve merkezini iyileştir ve aklına odaklanır. Bir mantra bir meditasyondur hangi teknikte bir kelimeyi yüksek sesle tekrarlayın veya sessizce aklından en geleneksel mantra “om” kelimesi kullanın.

Tantra Yoga

Tantra Yoga, vücudunuzdaki ruhsal enerjiyi uyandırmak için nefes ve hareket için kullanır. Tantra Yoga’nın iki popüler formu Kundalini’dir

Yoga ve Kriya Yoga.

Raja Yoga

Raja Yoga, “raja” anlamına gelen “kraliyet”, klasik bir Meditasyonun size öğrettiği yoga türü ruhunuza ve aklınıza hizmet eder.
Raja Yoga’nın temeli sekize dayanıyor ve sekiz uvuzu vardır. Bu uzuvlar şunlardır:
1. Yama
Ahlaki ve Etik Disiplin
2. Niyama
Öz-disiplin
3. Asana
Duruş
4. Pranayama
Nefes kontrolü
5. Pratyahara
Duyusal Engelleme
6. Dharana
Konsantre
7. Dhyana
Meditasyon
8. Samadhi
Aydınlanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir