Yoga Blokları | Yoga Araç Gereçleri | Yoga Hareketleri
Yoga Makaleleri

Yoga Blokları | Yoga Araç Gereçleri

Yoga blokları yoga hareketlerini yaparken destek olacak çok farklı araç ve gereçler vardır. Bunları internetten sipariş yoluyla veya yoga merkezleri yahut sağlıklı gıdalar satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Bir bölümü belki şu anda evinizde bulunan basit araç ve gereçlerin listesi aşağıda bulabilirsiniz. Örnek malzeme listesi şunlardır:

Altı yapışkan veya kaydırmaz ince yer minderi yahut yoga matı:Kaymaktan çekinmeden hareketlerinizi rahatça yapabilmenize olanak sağlayan çok yararlı araçtır.

Kayış ve kemer: Bir kayış çok çeşitli şekillerde kullanılabilir; örneğin bazı duruşlarda dizlerin arka kısımlarını esnetmek için ya da omuzları açan egzersizlerde kolunuzu daha da ileri uzatabilmeniz için kullanılabilirler.

Sert pamuklu veya yünlü üç battaniye: Battaniyeler oturarak ya da baş üzerinde durarak yapılan hareketlerde dizlerin, başın göğsün altına yerleştirmek için çok kullanışlıdır.

Kol yerleri olmayan metal veya ahşap sandalye: Destekli veya döndürülmüş duruşlarda bir sandalye oldukça işe yarar.

Tahta veya köpük blok veya kalın bir telefon rehberi: Bu bir çok yoga hareketi duruşu sırasında “yeri size yakınlaştırmak” için çok kullanışlıdır. Örneğin ayakta durarak öne eğilme hareketlerini yaparken parmak uçlarınız yere değmediği taktirde, elleriniz altına gelen yere yoga blokları veya bir telefon rehberi koyarsanız, diz kirişlerinizi esnetmeniz kolaylaşır. Eski bir telefon rehberi kalın ve sağlam bir bantla iyice sarılıp sarmalanırsa kullanımı daha kolay hale gelecektir. Bu blokları satın almak zor değildir. İnternette uygun fiyattan satın alabileceğiniz bir kaç

yoga blokları
Buyfun 2’li Eva Blokları Pamuk Yoga Kayışı 28,00 TL

Buyfun Eva Blokları Pamuk Yoga Kayışı 18,00 TL


yoga blokları
Lixada 2’li Blokları ile Yoga Kayış Eva Köpük 46,00 TL


Boş bir duvar: Doğru hizayı, simetri ve dengeyi sağlamak için boş bir duvar son derece yararlı bir araçtır.

Bütün Yoga Hareketleri

Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu