Ushas Mudra - Yoga Hareketleri
Mudra

Ushas Mudra

Ushas Mudra Nasıl Yapılır?

Sağ baş parmağınız solun üstüne gelecek şekilde parmaklarınızı sıkın. Sağ baş parmak sol başparmağa hafifçe bastırır.

Önemli: Kadınlar sağ başparmağını sol baş parmağı ile işaret parmağı arasına yerleştirmeli, sol başparmağıyla bastırmalıdır.

Bunu her gün 5 ila 15 dakika yapın.

İstenilen etki oluşana kadar bu çamuru tutun. Kaç yaşında olursak olalım, değişim dönemleri vardır: Hayatta tekrar tekrar yeni başlangıçlar gelir. Cinsellik ve yaratıcılık merkezimiz olan ikinci çakra, her zaman yeni bir şey, yayınlanmak isteyen bir sır içerir.

Bu çamur, ikinci çakranızın cinsel enerjisini yoğunlaştırır ve onu üzerindeki enerji merkezlerine yönlendirir. Bize zihinsel uyanıklık, zevk ve yeni dürtüler verir. Ayrıca hormonal sistemimizi uyumlu hale getirir.

Ushas Mudra, sabah uyanmamıza yardımcı olur. Hala uykuluyken ve yatakta yatarken, sıktığınız ellerinizi başınızın arkasına koyun. Şimdi birkaç kez kuvvetli ve derin nefes alın; gözlerini ve ağzını genişçe aç; dirseklerinizi yastığa geri bastırın. Nefes verirken her gerginliği bırakın.

6 kez tekrarlayın. Bu sizi hala uyanık ve zinde hissettirmiyorsa, bir çakmaktaşı tutuşturmaya çalışıyormuş gibi ayak bileği kemiklerinizi ve ellerinizin avuçlarını birbirine sürün. Son olarak ceset yoga hareketinde kalabilirsiniz.

BİTKİSEL ÇÖZÜM: Yeşil çay ve biberiye (Rosmarinus officinalis L.) ferahlatıcı etkiye sahiptir.

Hayal gücünüzde, gün doğumunun tadını çıkarabileceğiniz iyi bir yerde oturduğunuzu görün. Güneş yavaşça yükselir ve kırmızı, turuncu ve sarı renklerin üzerinizde uzun süre etki etmesine izin verirsiniz. Bu renkler uyanır ve ruh halinizi iyileştirir. Şimdi kendinizi gençlik gücü ve yeni dürtülerle dolu, hayattan zevk alan, dünyaya sevgiyle giden ve onu samimi bir gülümsemeyle, iyiliklerle ve güzel şeylerle zengin bir şekilde kutsayan biri olarak hayal edin.

Onaylama Harika şeyler başarmamı sağlayan zevk ve coşku ile doluyum. Hayattan sonuna kadar zevk alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir