En Çok Yapılan Yoga Hareketleri İsimleri – Yoga Hareketleri
Yoga Makaleleri

En Çok Yapılan Yoga Hareketleri İsimleri

Merhaba sevgili dostlarım. Sizlere daha hızlı ulaşması açısından süreki olarak yazıyorum ve sanırım en çok zorlanacağım makalelerden birisi bu olacak çünkü Yoga Hareketleri isimleri çok fazla.

Ben şimdi bu isimleri sizlere verirken aynı zamanda yapılışlarını da konu almak isterim ancak şu anda böyle bir şeyin imkanı olmadığından sizler için en çok yapılan yoga pozlarını paylaşıp sonrasında geniş bir arşiv bölümü hazırlayacağım.

Sizleri çok seviyorum. Hoşkalın.

Dizilerim: Yoga öğretmeni misiniz? Kendi yoga dizeleri görsel kütüphanenizi oluşturmak için Yoga Forumunda yer alan Konu başlıkları altında kendi yoga dizelerinizi oluşturabilirsiniz. Diğer yoga öğretmenleri arasına katılın.

Padmasana – Lotus Pose

Bu yoga pozlaması, vücut bir ‘Lotus’ ve açıklaması adı ‘Lotus Pose’ görünümündedir. Padmasana veya Lotus duruşu da bazen ‘Kamalasana’ denir. Japa ve Dhyana için dört pozlar arasında öngörülen, Lotus duruşu önceden kabul edilebilir. Tüm asana uygulaması temel hedefi bulma ve meditasyon için rahat padmasana devam eder. Bu poz temelleri sağlam temel yönlendirici yoga uygulayıcısı ‘Lotus poz’ zahmetsiz hale getirecek omurgada yukarı doğru bir enerji ve asansör yaratacak. Lotus duruşu gibi bir baz poz kabul edilebilir nilüfer poz varyasyonlar bu poz türetilebilir.

Adho Mukha Svanasana -Downward Facing Dog Pose

Adho Mukha Svanasana rahatlatıcı bir poz olduğundan ve omuzlara doğru yüzünü Mukha aşağıya doğru Adho çeviren uzanan bir köpek Svana olduğu gibi bu yoga pozu adı bu şekilde adlandırılmıştır.

Ardha Matsyendrasana – Half Lord of the Fishes Pose

Ardha Matsyendrasana Balıklar yarısı Rabbi Pose Hatha Yoga kurdu harika yogi Matsyendranath almıştır.  Sanskritçe kelime ‘Ardha’ = ‘yarısında’, ‘Matsya’ = ‘balık’, ‘eendra’ = ‘kral’ geliyor. Bu yoga pozunun birçok türü vardır ve yarım Spinal Büküm oluşturan ya Vakrasana büküm anlamına gelir olarak ifade edilebilir. Bu yoga pozu genellikle birçok varyasyonları ile oturur spinal büküm olarak görünür ve Hatha Yoga birçok sistemde oniki temel yoga pozlardan asanas biridir. Bu yoga da omurga birbirleri üzerinde ve gövde onun büküm alır kollarının desteği ile yerleştirilen uyluk üst arka maksimum büküm alır poz.

Janu Sirsasana – Head on knee Pose

Sanskritçe sembolleri ‘Janu’ ‘diz’ ‘baş’ ve ‘bekliyor’ odada gelen ‘asana’ tarafından gelen ‘Sirsadan’ geliyor. Bu poz yükseltme, üst gövde bükerken dize doğru kafa getiren bir ön katlama pozu. Bu poz büyük bir kalça açıcı olarak kabul edilebilir ve o da hamstrings açılır. Janu Sirsasana gibi bir baz poz kabul Edilebilir.Janu sirsasana varyasyonlar bu poz türetilebilir. Janu Sirsasana vücutta kuvvetlendirme enerjisinin yardımcı olur ve olmasını sağlamak için yoga dizileri dahil edilebilir.

Bhujangasana – Cobra Pose

Adından da anlaşılacağı gibi Bhujangasana Cobra duruşu’da, vücudun kendi başlık ile bir yılan yükseltilmiş benzemektedir. Bu yoga poz Hatha Yoga çok güçlü geriye bükme yoga poz olarak kabul edilir. Cobra poz Yoga ‘Midenin üzerinde yatarak’ kategorisinden geliyor.

Bakasana – Crane Pose

Vinç Pose veya başka Sanskritçe Bakasana olarak adlandırılan, güçlü, ancak basit kol dengeleme pozdur. Kol Denge pozlar kategorilerde usta ilk pozlar biri olarak kabul edilen omuzlar ve bilek esnekliği test konur. 

Trikonasana – Triangle Pose

Sanskritçede ‘tri’ = ‘üç’, ‘kona’ = ‘açısı, köşeler’, ‘Asana’ = ‘duruş’. Dolayısıyla Trikonasana sadece anlamına gelen ‘üç köşesi’ ve İngiliz başlık Üçgen duruşu olduğunu. Bu yoga neredeyse tüm stillerde ayakta temel başlangıç seviyesi yoga poz ve formlar parçasıdır. Ayrıca omurga çevresindeki kasların germe sırasında harika bir yoldur, kalça açar.

Balasana – Child’s Pose

Sanskritçe ‘Bala’, anlamına gelen ‘çocuk’ olarak. Balasana veya Çocuk duruşu, genel olarak gövdenin nefes bağlantısı ve hareketi kayıp olurdu ki burada yoğun bir Yoga dizisinin sonunda uygulanmaktadır. Balasana böyle bir diziyi sonuçlandırılması Uygulama ile, bir nefes bağlantısı ile vücuda barış gelmesini sağlar.  Balasana şiddetli sırt ağrısı, uykusuzluk hastaları iyileştirmek için bir restoratif poz olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir