Bronchial Mudra – Yoga Hareketleri
Mudra

Bronchial Mudra

Her iki el: Küçük parmağınızı başparmağınızın tabanına, yüzük parmağınızı üst başparmak eklemine ve orta parmağınızı başparmağın alt kısmına yerleştirin. İşaret parmağını uzatın. Akut bir astım krizi için, önce bu mudrayı 4 ila 6 dakika arasında kullanın ve ardından nefes normal hale gelene kadar Astım Mudrasını (5 Numara) uygulayın.

Uzun süreli bir tedavi için, her iki mudrayı günde beş kez 5 dakika tutun. Solunum problemleri olan insanlar sıklıkla içsel yalnızlık, izolasyon, cinsel problemler ve üzüntüden muzdariptir. Dış dünya için bu duygular genellikle mizahla başarılı bir şekilde küçümsenir. Veya bu kişiler, görevlerini ve endişelerini üstlenerek kendilerini başkalarına bağlarlar.

Bu doğal olarak büyük bir strese neden olur, böylece bu bireyler zaman için baskı altında kalır ve nefes nefese kalır. Bu tür sorunlara çok aşina olduğum için, bu ikilemden nasıl kurtulacağınızı size söyleyebilirim. Negatif duygularınızı ve ruh halinizi bir kez kabul etmek ve onlara iyice bakmak önemlidir. Bu hislerin bile su yüzeyindeki dalgalar gibi olduğunu unutmayın – ortaya çıkarlar ve sonra geçerler.

Bu tür duyguların nedeni genellikle sığ nefes almanın neden olduğu genel bir zayıflıktır çünkü uygun olmayan solunum iç güç rezervuarını oluşturmaz. Azaltıldığında sadece fiziksel düzeyde değil zihinsel-duygusal alanda da zayıflık oluşur. Bunun sonuçları korku, üzüntü, hoşnutsuzluk, abartılı duyarlılık vb.

Yogada, her nefes egzersizi ve fiziksel egzersiz bu içsel gücü oluşturur ve enerji seviyesini yükseltir (her gün en az 30 dakika pratik yapın. Aşağıdaki mudra meditasyonu da etkilidir. Dik oturun ve ellerinizi vücudunuzdan yaklaşık 10 cm uzakta tutun. Kollarınız yorulduğunda ellerinizi uyluklarınızın üzerine koyun.

BİTKİSEL ÇÖZÜM: Kekik (Thymus serpyllum L.), çuha çiçeği (Primula veris L.) ve mürver (Sambucus nigra L.) bronşiyal tüpler için en önemli bitkilerdir.

Bilincinizi pelvik tabana yönlendirin ve oturduğunuz yüzeyi hissedin. Soluma: Şimdi bilincinizi karnınıza, karnınıza, göğsünüze, boğazınıza, alnınıza ve başınızın üstüne yönlendirin. Bunu yaparken 1’den 7’ye kadar sayın. Şimdi nefesini yaklaşık 5 saniye tut.

Ekshalasyon: Bilincinizi yukarıdan aşağıya doğru yönlendirin ve 7’den 1’e kadar geriye doğru sayın. Nefes alma dürtüsü gelene kadar sabırla bekleyin ve ardından nefes alırken bilinci tekrar yukarıya yönlendirin. Nefes alıp verdikten sonraki duraklamalar burada çok önemlidir.

Onay: Her nefes bana güç veriyor. Vücudumu, zihnimi ve ruhumu güçlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir