Boyun Ağrısı Tedavisi Yoga Hareketleri - Yoga Hareketleri
Boyun Ağrısı Yoga Hareketleri Set

Boyun Ağrısı Tedavisi Yoga Hareketleri

İş hayatının içerisinde olan insanlar genellikle yanlış oturmaktan ve sürekli oturmaktan dolayı boyun ağrısı çekerken bu durumu stres kaynaklı boyun ağrıları, kuluçlardan dolayı oluşan boyun ağrıları, yalnış yatmaktan yahut yatak seçimi yanlış yapan insanların yaşadığı boyun ağrıları takip eder.

Boyun Ağrısına Yoga İle Tedavi

Uzak doğu ülkelerinde özellikle Tayland gibi ülkelerde boyun ve ayak masajı üzerine insanlar büyük eğitimler alırlar ve bunu yoga hareketleri takip eder. Masaj bir kültür olmakla beraber boyundan geçen ve ayaktan geçen damarlar yaşam faktörlerimizi kapsadığından dolayı büyük önem taşır. Masaj sayesinde rahatladıktan hemen önce yada sonrasında yoga yapan insanlar hayatlarında oluşan stresten uzaklaştıkları gibi vücutta oluşan ağrılardan da kurtulmuş olurlar.

Boyun ağrısını yoga ile tedavi etmenin mümkün olduğunu bir çok yerden okumuşsunuzdur ancak belirli bir şekilde hangi yoga hareketlerinin yapıldığı pek açıklanmaz. Aşağıda sizler için hazırladığım boyun ağrısı yoga hareketlerini her gün olmasa bile haftanın belirli günlerinde uygularsanız zamanla bu ağrılardan kurtulduğunuza kendiniz de şahit olacaksınız. Unutmayın ki yoga hayatınızı ciddi anlamda değiştirecek ve size farklı bir dünyanın kapılarını açacaktır.

Yarı Kahraman Duruşu Sağ ve Sol

Nasıl Yapılır?

 1. Sol kalçanıza oturun, dizlerinizi bükün ve her iki ayağı da kalçalarınızın sağına getirin. Sağ ayağınızı doğrultun ve sol ayağınızın kemerine yerleştirin.
 2. Sağ elinizi sol dizinize yerleştirin. Sol elinizi arkanıza koyun ve parmaklarınızın ucuna gelin. Solun ve alçak göbeğinizin çekirdeğinden başınızın üst kısmına doğru uzatın. Uzunluğunu koruyun, nefes verin ve sola doğru çevirin.
 3. Sol kolunuza arkanızdan ulaşın ve sağ üst kolun içini sıkıştırın. Sağ elinizi avuç içi aşağı bakacak şekilde sol dizinizin altına yerleştirin. Nefes alın ve pelvisinizden başınızın tacı boyunca uzatın. Nefes verin ve solunuzda derinden bükün. Başınızı çevirin ve sağ omzunuzun üzerinden bakın.
 4. Birkaç nefes alın. Diğer tarafta bırakın ve tekrarlayın.

Kedi Duruşu

Nasıl Yapılır?

 1. Bileklerinizle doğrudan omuzlarınızın altında ve dizleriniz kalçalarınızın altında iken dört ayak üzerine gelin. Nefes alın ve kalçalarınızdan koltuk altlarınıza kadar uzatın. Yerden omuzlarınıza doğru çekerken parmaklarınızı açın ve ellerinizden aşağı doğru kök salın. Omuz bıçaklarını sırtınıza getirin.
 2. Nefes verin, ellerinizi yere bastırın ve omurganızı tavana doğru yuvarlayın. Pelvisinizi aşağı doğru eğin ve kuyruk kemiğinizi toplayın.
 3. Solun ve omurganızı zıt yönde hareket ettirerek omurgada içbükeylik oluşturun. Pelvisinizi yukarı doğru eğin ve başınızı kaldırın.
 4. Beş ila on nefes için 2. ve 3. adımları tekrarlayın. Çocuğun Pozına geri dönün ve birkaç nefes için dinlenin.

Çocuk Duruşu

Nasıl Yapılır?

 1. Kalçalarınızın üstünde omuzlarınızla topuklarınıza oturun.
 2. Öne doğru eğilin ve göğsünüzü uyluklarınıza hafifçe yerleştirin.
 3. Bir seçenek olarak, kollarınızı öne getirin. Parmak uçlarınızı öne ve omuzlarınızdan uzağa doğru yürütün.
 4. İsteğe bağlı olarak belinize küçük bir kum torbası veya destek yerleştirin. Basınç, bel kaslarınızı gevşetir

Ceset Duruşu

Nasıl Yapılır?

 1. Bacaklarınız uzatılmış ve elleriniz yanlarda olacak şekilde oturun.
 2. Yere yaslanırken kendinizi kollarınızla destekleyin.
 3. Sırt üstü yatar.
 4. Bacaklarınızı gevşetin ve ayak parmaklarınızın vücudun her iki tarafına doğru yuvarlanmasını sağlayın.
 5. Kollarınızı, elleriniz yerde ve avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde yanlarınızdan 12 ila 15 inç uzağa taşıyın. Zemine tamamen yumuşatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir