Asthma Mudra – Yoga Hareketleri
Mudra Mudras

Asthma Mudra

Her iki el: Orta parmakların tırnaklarını birbirine bastırın ve diğer parmakları uzatılmış halde tutun. Akut astım krizi durumunda önce 4 ila 6 dakika Bronşiyal Mudrayı (4 numara) yapın. Sonra nefesiniz sakinleşene kadar bu Astım Mudrayı kullanın. Uzun süreli tedavi için, bu iki mudrayı 5 dakika boyunca her gün beş kez kullanın. Ne yazık ki, ben bir zamanlar astımı olan ama ilaçla radikal bir tedavi yoluyla kurtulan ve bir daha hiçbir şey hissetmeyen şanslı insanlardan değilim.

Babamın tarafındaki ailemin pek çok üyesi astım hastasıydı, bu yüzden bu “değerli” bir aile yadigarıdır. Ancak buna rağmen, herhangi bir ilaç kullanmadan yaşıyorum çünkü belirli davranış kurallarına uyuyorum. Tavsiyelerim kesinlikle astım hastalarına yardımcı olacaktır, bu yüzden onları buraya aktarıyorum: Soğuk havalarda, asla ağzınızdan nefes almayın çünkü bronşiyal tüpler iltihaplanır ve tıkanır. Acele etmemeye çalışın çünkü her stres vakası böbrek üstü bezlerini harekete geçirir. Adrenalin, bronşiyal tüplerin tıkanmasına ve daralmasına neden olur.

Az et içeren hafif bir diyet yapın; haftada bir et yeterlidir. Süt ürünleri, domates, acı biber veya kivi yok. Hiç sigara içilmemelidir. • Antibiyotik gibi bağışıklık sistemini zayıflatan ilaçları almayın. • Uzun yürüyüşler yaparak yeterince temiz hava alın. Her hafta yoga veya jimnastik yapın ve yeterince dinlenin.

Nefes alma güçlüğü çeken çoğu insan, içsel yalnızlığa aşinadır (çevredeki dünyadan çok fazla kopma) ve / veya sınırlar koyamaz. Sonuç olarak, kendilerini başkalarının görevlerinden ve sorunlarından rahatsız hissederler (çok az tarafsızlık).

BİTKİSEL ÇÖZÜM: Horehound (Marrubium vulgare L.) ve çörek otu (Nigella sativa) astım şikayetlerine yardımcı olur.

Geniş bir alanın – okyanus, bulutlar ile gökyüzü ve dağlar (zirvede duruyorsunuz) resimlerini görselleştirin. Bu genişlemeyi kalp ve akciğer bölgenize taşıyın. Nefes verirken mesafelerin artmasına izin verin; nefes alırken tekrar küçülmelerine izin verin – sizin için doğru olan oran. Şimdi aynısını baskıcı bulduğunuz insanlar veya görevler için yapın.

Beni kısıtlayan her şeyden kendimi ayır ve yeni özgürlüğümün tadını tamamen çıkar. İlahi ışıkta kendimi güvende ve güvende hissediyorum, bu da bana destek veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir